REM У Сан-Марино

        Rotaract European Meeting 2010: молодь з різних країн, різних національностей та культур збираються в одному місці і спілкуються одною мовою. What is the link?
        Незабутніми стали останні січневі вихідні 2010 року. І зрозуміле тому пояснення – зимова зустріч Європейських Ротаракт клубів. Організація, настрій, гостинний прийом та неймовірні враження ще довго зігріватимуть нас уже в засніженому Києві. Для такої невеликої країни як Сан-Марино захід такого розмаху став значною подією не лише для спільноти Ротаракт, але й для усієї громади цієї прекрасної країни. Про це просто кричали плакати та постери, що красувалися по всьому місту. Ми були запрошені до парламенту Сан-Марино, де нас привітали обидва Президенти Сан-Марино. Так! Там їх два, і це ще один фактор, що робить цю країну неповторною.
        Ротарактівці всіх країн, єднайтесь!
        Вже в четвер, 28-го січня до одної з найменших та найпрекрасніших країн світу почали з’їжджатися представники європейських та заокеанських країн. Зустріч була організована на вищому рівні: миттєвий трансфер, компактна та зрозуміла карта місцевості, детальний план запланованих подій, а головне – дружні обійми та теплі посмішки гостинних сан-мариців. Розважальна програма передбачала розваги на будь-який смак: пісні у карооке-барі, посиденьки у ресторанах місцевої кухні, екскурсії по старовинним вежам міста, дискотека у нічному клубі, куди ми, до речі, відправилися не просто у сусіднє місто, а в іншу країну – Італію. Не зважаючи на все це ми ще мали вільний час на прогулянки містом та закупки у сувенірних крамницях.
        Кількість та різноманітність учасників на якусь мить навіть шокувала, але лише на мить! Адже так класно, неймовірно приємно та трошечки незвично просто знайомитися, спілкуватися, ділитися один з одним своїм досвідом та враженнями, адже кожен з нас – це маленька частинка, унікальний представник своєї культури, своєї країни, її історії та традицій. Звісно, одразу запам’ятати всі імена просто неможливо, тому по-перше, привикаєш до фрази типу «дівчина з України», а по-друге, бейджики – це класна річ!
        Апогеєм усіх розваг стала гала вечеря, місце проведення якої вражало своєю величчю та пишнотою: це був прекрасний замок середніх віків, дорога до якого була встелена червоною доріжкою та освітлювалася вогнями запалених свіч. В програмі було все: жива музика, спілкування, веселощі, танці. На гала вечері були присутні близько 350 ротарактівців з усього світу. Найбільш представленими країнами були Німеччина, Нідерланди та Бельгія.
       Окрім того, що ми круто розважилися, ми ще й гарно попрацювали! Адже один з чотирьох неймовірних днів REMу був присвячений workshop-ам. Робочих груп було чимало, їх різноманітність та актуальність нас порадувала. Не хотілося нічого упустити, тому нам навіть довелося розділитись на групи, щоби якомога більше почути, дізнатись, навчитись та поділитися власним досвідом.
      Сан-Марино 2010 став справжнім відкриттям величі та масштабності Ротаракту на мапі світу, на карті людських стосунків та взаємин. Нас щиро вітали у Сан-Марино та запрошували відвідати інші країни, де нам завжди будуть раді, адже ми з Ротаракт клубу!  Ротаракт – це не просто організація, яка немає кордонів, – це одна велика сім’я. Ми пишаємося, що ми у Ротаракті!
Comments