Історія клубу

Історія Ротаракт Клубу Київ-Центр почалася задовго до його заснування. У 1999 році у Києві був заснований один з найактивніших Ротарі клубів України, Ротарі Клуб Київ-Центр. Без Ротаракт Клубу вони проіснували аж до 2003 року. Десь у вересні 2003 року чартер президент Ротарі Клубу Київ-Центр Георгій Крючков та майбутній чартер-президент Ротаракт Клубу Київ-Центр Юлія Курбака ініціювали створення нового клубу.

1 жовтня 2003 року відбулося урочисте вручення хартії новоствореному Ротаракт Клубу. Ця подія відбувалася у Театрі «Колесо» на Андріївському узвозі. Історія кожного Ротаракт Клубу - це його члени і їхня діяльність.

Першому президенту Клубу, Юлія Курбаці, вдалося зібрати унікальну команду. В яку ввійшло багато досвідчених учасників студентського руху і просто активних та талановитих молодих людей. За Юлиного президентства клуб повністю сформувався і запрацював. За свою діяльність в перший рік існування клубу, він був визнаний найкращим клубом у Дистрикті 2230. 

Другим президентом клубу став один із перших членів клубу Денис Олексюк. За час його президентства клуб став ще міцнішим і ще більш активнішим. В це же час проект клубу «Служіння понад власне я» було визнано найкращим проектом серед всіх ротарактів Європи.

Третім президентом теж стала одна з перших членів Клубу Катерина Козонак (Ревчук). В час коли увага всієї країни була прикута до політичних події, їй вдалося зберегти і укріпити клуб.

Наступним президентом клубу став Антон Скиба Його було обрано президентом відразу після прийняття у члени Ротаракт Клубу Київ-Центр. Це нове дихання нашого Клубу, його нові ідеї і віяння.

Під час правління п'ятого президента, Євгенія Соловйова, у Клубі з'явилося багато нових людей. Було проведено багато проектів, укріплено стосунки з Ротарі Клубами Київ-Центр та Київ Малтінешенл. Кінець президентства Жені збігся з кінцем проекту "UkrTrip" та п'ятиріччям Клубу. Тож нам вдалося зібрати у Києві дуже багато ротарактівців з України і влаштувати їм цікаву програму.

2006/2007 ротарійський рік відбувся під знаком змін в Клубі. Якщо зараз можна стверджувати, що нині Ротаракт Клуб Київ-Центр - це нове покоління, то з впевненістю можна сказати, що формуватися це покоління почало саме в цей рік. Після 2005 - року змін у державі - почались великі зміни в Клубі.

З моменту створення Клубу вже пройшло 3 роки. Ті люди, які стояли у витоках, вже закінчили університет, почали працювати (вперше, на той момент), дехто одружився, завів дітей - все це зробило свій внесок в життя Клубу на початку 2006 року.

Отож, роботи та проблем було багато. Перш за все - це робота над збільшенням кількості членів Клубу, яких вже за два роки називатимуть «новим поколінням». І Ми над цим почали працювали.

В цей рік у Клубі з'явились: Настя Кльонова, Оля Кодацька, Олена Думало, з нами почала співпрацювати Наталя Стоянович - всі ці люди відігравали та відіграють важливу роль в нашому Клубі й сьогодні

Не минуло й року, як у лютому, на Всеукраїнській конференції в м. Рівне Ротаракт Клуб Київ-Центр отримав приз - як Клуб, який був представлений найбільшою кількістю учасників. А в кінці року, коли змінювалось правління, проблеми стосовно кількості членів уже не було.

Активним видався рік і в проектному плані. Досить згадати проекти, які Клуб зробив у 2006/07 році:
  • «Мій Київ» (спільно з і.г. Черкаси-Смайл); 
  • «Подарунок до дня Св. Миколая»; 
  • UKR Trip; 
  • Всеукраїнський тренінг на тему «Залучення коштів»;
  • Ротірійський круїз.
В якості Гест-спікерів до нас завітали:
  • Олександр Бондаренко (Президент Асоціації з нерухомості), 
  • Момінул Хок (Президент РК Київ-Центр), 
  • Фрідріх Ціндлер (директор австрійської радіостанції «Мегафон Сходу»), 
  • Вадим Пожарський (РК Київ-Центр, директор Української Академії Європейської Інтеграції),
  • Галина Межевікіна (керівник дитячого центру творчості «Маленький Принц») та інші.

Ми відвідали багато всеукраїнських та європейських ротарактівських заходів.

Цей рік був по справжньому активним для всіх Нас! Дещо іншим, порівняно з попередніми, але від того не менш цікавим. А найголовніше - це те, що Ми зберегли всі свої традиції та цінності ("Служіння понад власне "Я"), з якими живемо й досі.

Під час 2007/08 наш Клуб продовжував активно розвиватися. Чартер президент нашого Клубу Юля Курбака була обрана на цей рік DRR-ом дистрикту 2230.

Нажаль, деякі члени залишили нас, проте з'явились Катя Денисенко, Аня Кіріченко, Саша Дударев. Наташа Стоянович, нарешті, повністю приєдналась до нас і стала повноцінним членом Клубу. Про активність цих людей свідчить хоча б той факт, що Катю і Аню було обрано офіцерами Клубу на 2008/09 рік.

На всеукраїнській конференції ми знову взяли приз як Клуб, який був представлений найбільшою кількістю учасників. Члени нашого Клубу відвідали Польщу та Словаччину у рамках проектів, аналогічних до Ukrainian Trip. Звісно, ми не залишили у стороні такі події, як дистриктальну та європейську конференції Ротаракту.

Ми провели проекти з допомоги дитячому будинку «Горобинка», допомогли ротарійцям з Київ-Малтінешенл з проведенням Midsummer ball. Було стартовано «Skill-project», «Право на роботу» та «Відкрий Ротаракт», які стали постійними проектами нашого Клубу. Проект «Відкрий Ротаракт», з популяризації руху Ротаракт в Україні став всеукраїнским проектом і впевнено продовжується і понині.

Дуже приємно, що щорічний проект Ukrainian Trip ми змогли завершити чудовим святкуванням нашого п'ятиріччя. Крім учасників самого Trip до нас завітали гості з усієї України. Квест «5 зірок» запам'ятався усім надовго.

Далі буде …


Договір про співпрацю із
французьким Ротаракт клубом 

Подарунки дітям на великдень