Проекти‎ > ‎

Наші «сімферопольські» друзі з Youth Exchange

опубліковано 3 січ. 2010 р., 20:26 Artem Nikitin   [ оновлено 3 січ. 2010 р., 20:41 ]
Вже стає традицією нашого Ротаракт Клубу приймати участь в ротарійській програмі молодіжних обмінів.

Ротарі Клуб Сімферополь, який вже не перший рік бере участь у цій програмі приймає у себе школярів з різних куточків світу. Молодь навчається впродовж цілого року, проходячи навчання в звичайних школах/гімназіях. Як і у звичайних учнів у них є канікули. Цього року останні дні канікул, перед Новим Роком, учасники програми обміну Ларісса Франко (Бразилія, 16 років), Карен Перес (Мексика, 17 років) та Пшемик Внук (Польща, 18 років) вирішили провести в Києві.

РТК Київ-Центр із задоволенням допоміг Пшемеку з помешканням. Також для гостей була організована екскурсійно-розважальна програма. «Сімферопольці» відвідали історичні місця Києва, відвідали разом з нами «танці з ротарійцями». Доречі, дівчата сиділи і дивились, як ми займаємось танцями до того часу, поки не почала грати сальса. Почувши музику, Ларісса з Бразилії не всиділа і приєдналась до нас. Ось, що означає латиноамериканська кров!
Після цього ми провели всіх наших ротарійських друзів на вокзал і в аеропорт.

В минулому році за схожої системи до Нас приїжджала дівчина з Бразилії – Ніколь. Будемо чекати на нових гостей, вже в Новому році.

Rotary Youth Exchange – одна із пріоритетних програм Ротарі Інтернешнл, суть якої полягає в обміні стипендіатами на декілька місяців або на рік. Впродовж цього терміну молодь вивчає мову, культуру та досвід країни, в якій перебуває. Цього року завдяки програмі обміну 7 українських школярів поїхали навчатись за кордон і 5 людей приїхали в Україну.