Про Ротарі

Ротарі Інтернешнл є світовою організацією провідних ділових людей та спеціалістів,
яка нараховує 1,2 млн. членів, об’єднаних у 28 000 Ротарі Клубів

Ці люди залучають нас до їхніх проектів

тa радо беруть участь у заходах, які проводимо ми.

Вони розумні, обізнані, веселі та ініціативні, як ми,

і вони, як і ми прагнуть змінити світ на краще.

Вони – Ротарійці – члени Клубу Ротарі.

Вони – це ми через 10 років..


         Вже більше 100 років тому відбулася подія, яка змінила життя не одного покоління людей у світі. 23 лютого 1905 года 37-річний Пол Харріс, житель міста Чикаго, зустрівся, як бувало, зі своїми друзями бізнесменами: гірничим інженером Гюставом Лоером, продавцем вугілля Сильвестром Шиллом, кравцев Хірамом Шорі та  адвокатом Харрісом – вони обговорювали цікаву ідею, а в результаті – створили КЛУБ.

Оскільки засідання Клубу проходили у офісах кожного члена Клубу по черзі, ніби йдучи по колу,  їхній Клуб став називатися «Ротарі» («rotary» - обертання, ротація), звідси і емблема Ротарі Клубу – колесо (символ спрямованості до кращого, вищого).

Цей малочисельний, проте престижний Клуб поважних ділових людей, видатних особистостей та високоякісних професіоналів своєї справи започаткував, ставши прикладом, створення й інших Ротарі Клубів у всьому світі.

В Україні рух Ротарі розпочався після Великої Вітчизняної Війни, так перші Клуби зявилися у Чернівцях (1928), Ужгороді (1929), Львові (1936).  Потім деякий час була пауза у діяльності та розвитку  Ротарі Клубів, а відродження руху Ротарі розпочалося зі створенням Київського Ротарі Клубу (1992).

Ротарі Клуб— це перша організація у світі зі служіння. Вона зібрала більше 1,2 млн. учасників в 33 000 клубах різних частин світу і поєднала їх спільною метою і девізом – «Служіння понад власне Я» («Service above self») –  служити у суспільній, професійній та особистісній сферах.

Члени Ротарі Клубів – це аполітичні, нерелігійні та відкриті для всіх культур люди з високими етичними принципами; це найкращі представники різних професій, це небайдужі люди, готові надати оперативну допомогу тим, хто її потребує. Членом Клубу Ротарі може стати лише гідна людина, майстер своєї справи і за умови, що жоден із членів Клубу не буде проти прийняття нового члена.

Ротарійці – це добровольці, які активно працюють  у різних напрямах:

·       екологічному (захист навколишнього середовища, боротьба з брудом, забезпечення питною водою, допомога з ліквідації наслідків стихійних лих та ін.);

·       благодійному (співпраця з дитбудинками, сиротинцями та ін.);

·       оздоровчому (покращення стану здоров’я, боротьба з тяжкими хворобами, такими як поліомієліт та ін.);

·       освітньому (проекти з розвитку особистості, лідерських та ділових якостей, міжнародні обміні серед молоді);

·      культурно-просвітньому (розважальні та пізнавальні заходи, заходи для культурного просвітлення, пізнавання  корисних та цікавих професій, боротьба з не писемністю та ін.);

·       розвиваючому (розвиток міжособистісних стосунків, допомога один одному).

 

Сьогодні всі Клуби Ротарі об’єднані у міжнародну асоціацію – Ротарі Інтернешнл (Rotary Internationa, надалі - РІl)

Кожен існуючий Клуб Ротарі має бути зареєстрований у РІ (отримати хартію, чартер – свідоцтво про заснування) і діяти з Статутом та Правилами Клубу. У встановлені терміни всі Ротарі Клуби подають звітність та сплачують членські внески до РІ. Ротарійський рік розпочинається 01 липня.

        Всі Ротарі Клуби об’єднані у Дистрикти, кожен Дистрикт має свій номер.